Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Talentów", nasze przedszkolaki przystąpili do kolejnego zadania - "Poznaję kształty i figury geometryczne". Ogólnym celem tych zajęć było zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur geometrycznych ze wskazaniem wielkości przedmiotu.

Podczas prowadzonych zajęć dzieci zostały zaznajomione z nazwami prostych figur geometrycznych. Zadania stawiane dzieciom w czasie zajęć pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: wyodrębnianie cech wielkościowych, klasyfikowanie figur wg kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Dzieci wykonały także prace plastyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych.