Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej
 

W grupie starszaków stosowane metody i formy prowadzą do osiągnięcia sukcesów rozwojowych w atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób.
            Podstawowymi formami organizacyjnymi pracy grupy "STARSZAKI" jest działalność:

 • indywidualna
 • zespołowa
 • zbiorowa (praca z całą grupą)

Natomiast metody stosowane w naszej grupie to:

 1. metody czynne
  - metoda samodzielnych doświadczeń
  - metoda kierowania własną działalnością dziecka
  - metoda zadań stawianych dziecku
 2. metody oglądowe
  - obserwacja i pokaz
  - osobisty przykład nauczyciela
  - udostępnianie sztuki – dzieła plastyczne, przedstawienia teatralne, ilustrowane artystycznie utwory literackie, przedstawienia muzyczne
 3. metody słowne
  - rozmowy,
  - opowiadania,
  - zagadki,
  - objaśnienia i instrukcje,
  - metody żywego słowa,
 4. metody aktywizujące
  - burza mózgów
  - gry dydaktyczne

 

            W naszej grupie wprowadzamy również elementy metod  E. Gruszczyk- Kolczyńskiej do nauki matematyki, pedagogikę zabawy „Klanza” stwarzającą możliwość do działania
w atmosferze akceptacji i zaufania, jak również elementy technik parateatralnych: dramy, pantomimy, teatrzyki kukiełkowe, pacynkowe, zabawy paluszkowe itp. Bardzo ważną  formą aktywności dziecka jest również zabawa. 

            Zarówno wszystkie metody, jak i techniki służą wspomaganiu wszechstronnego rozwoju dziecka rozbudzając jego aktywność twórczą, zapewniając pozytywną motywację do podejmowania zadań, a tym samym rozwijają wiarę we własne siły i możliwości.

 

 

 

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.