Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej
 

DZIEŃ UŚMIECHU to radosne święto obchodziliśmy w naszym przedszkolu 08 października. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora. Potwierdzono naukowo, że śmiech rozluźnia i odstresowuje, przyczyniając się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu. Ponadto stymuluje wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.

W ramach obchodów Dnia Uśmiechu dzieci uczestniczyły w pogadance na temat emocji, później bawiliśmy się w śmieszne zabawy m.in. ,,przebierańce”, „ twister”, układaliśmy na czas puzzle z emotkami, przedszkolaki mogły też namalować buźki z uśmiechem od ucha do ucha, bawiły się przy piosence „Śmiech wyleczy Cię” podając sobie uśmiechniętą poduszkę i mówiąc sobie miłe rzeczy. Na koniec uśmiechniętego dnia każdy przedszkolak wypił odrobinę soku z cytryny oczywiście z uśmiechem na ustach, za co został nagrodzony wesołą pieczątką. Jeśli więc chcemy uśmiechnąć się wystarczy spojrzeć na swoje roześmiane pociechy lub częściej przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych –bo jak szwedzcy naukowcy dowiedli, śmiech jest po prostu zaraźliwy.

"Uśmiechajmy się proszę
ja ponurych nie znoszę
uśmiech cię nie oparzy
gdy się zjawi na twarzy.

Uśmiech nic nie kosztuje
a twarz pięknem maluje
niepotrzebna jest szminka
gdy uśmiechnięta minka..."

 

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.