Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej
 

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Konkursu "Przedszkole Talentów", nasze przedszkolaki przystąpili do kolejnego zadania - "Poznaję kształty i figury geometryczne". Ogólnym celem tych zajęć było zaktywizowanie dzieci do rysowania i wyklejania figur geometrycznych ze wskazaniem wielkości przedmiotu. 

Podczas prowadzonych zajęć dzieci zostały zaznajomione z nazwami prostych figur geometrycznych. Zadania stawiane dzieciom w czasie zajęć pozwoliły również na realizację takich zagadnień jak: wyodrębnianie cech wielkościowych, klasyfikowanie figur wg kształtu, wielkości i koloru czy tworzenie zbiorów, których elementy spełniają określone warunki. Dzieci wykonały także prace plastyczne z wykorzystaniem figur geometrycznych.

 

 

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.