Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej
 

17 września świętowaliśmy w naszej placówce dzień grzyba. Tego dnia dzieci poznały różnorodne gatunku grzybów, dowiedziały się które są jadalne, a które trujące oraz jak możemy je odróżnić. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, a także jakie zwierzęta żywią się grzybami. Podczas zajęć wybrały się na „grzybobranie”, które było idealną okazją do świetnych zajęć matematycznych, nauki czytania oraz elementów rywalizacji drużynowej.

Rozmawialiśmy o tym co można z grzybów przyrządzić. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pieczarkom. Na koniec wspólnie z nauczycielkami przyrządziły smaczne zapiekanki.

Był sobie raz zielony las
A w lesie jakby nigdy nic
W zielonej pustce, na jednej nóżce
Stał sobie rudy rydz

O, rudy, rudy, rudy, rudy rydz
Jaka piękna sztuka!
Rudy, rudy, rudy rydz
A ja rydzów szukam
O, rudy, rudy, rudy, rudy rydz
Mam na rydza smaczek
Rudy, rudy, rudy, rudy rydz
Lepszy niż maślaczek

 

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.