Przedszkole Zakątek Malucha w Jodłowej
 

Dnia 20 września w naszym przedszkolu przystąpiliśmy do realizacji cudownego projektu- Mały Miś w świecie wielkiej literatury. W „zmisiowanym” projekcie biorą udział dwie najmłodsze grupy naszego przedszkola - grupa „Krasnale” i grupa „Maluszki”. Głównym celem ogólnopolskiego projektu jest rozwijania czytelnictwa i współpracy pomiędzy przedszkolami. Jego autorem jest Pani Aneta Konefał Dyrektor Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. W ciągu całego roku przedszkolnego miś będzie nie tylko zachęcał nasze Maluszki do czytania książek, ale również przeprowadzi je przez interesujące bloki tematyczne.

20-go września rozpoczęliśmy pierwszy z nich: „Mały Miś uczy samodzielności”. Dzieci wraz z Paniami wybrały uroczego misia, któremu wspólnie nadaliśmy imię „Luluś”. Od dziś nasz przyjaciel miś rozpoczął wędrówkę po domach przedszkolaczków. Zadaniem dzieci i rodziców jest wprowadzenie misia w świat ulubionych bajek i baśni czytanych pociechom przed snem. Wspólnie spędzony czas z misiem na czytaniu bajek dzieci relacjonują w Dzienniczku Małego Misia rysując obrazek lub odrysowując swoją rączkę. Cudownie spędzony czas z misiem dokumentujemy w naszej pięknej kolorowej Kronice Małego Misia 
Mamy nadzieję, że nasz udział w projekcie przyniesie wiele korzyści dla przedszkolaków, a przede wszystkim zachęci do czytania oraz przyczyni się do kształtowania postawy otwartości na świat i poznawania nowych ludzi.

 

Używamy cookies w celu prowadzenia anonimowych statystyk oraz w celu prawidłowego działania strony. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia w twojej przeglądarce. Zrozumiałem. Nie pokazuj więcej tej informacji.