17 września świętowaliśmy w naszej placówce dzień grzyba. Tego dnia dzieci poznały różnorodne gatunku grzybów, dowiedziały się które są jadalne, a które trujące oraz jak możemy je odróżnić. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po lesie, a także jakie zwierzęta żywią się grzybami. Podczas zajęć wybrały się na „grzybobranie”, które było idealną okazją do świetnych zajęć matematycznych, nauki czytania oraz elementów rywalizacji drużynowej.

Rozmawialiśmy o tym co można z grzybów przyrządzić. Dzieci miały okazję przyjrzeć się pieczarkom. Na koniec wspólnie z nauczycielkami przyrządziły smaczne zapiekanki.

Był sobie raz zielony las
A w lesie jakby nigdy nic
W zielonej pustce, na jednej nóżce
Stał sobie rudy rydz